1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Creative svět na Majnu

Vlákno v 'Informace' založil Vergis 13. února 2013.

1. Vergis

Vergis Celebrita

Už skoro rok si pohrávám s myšlenkou nového creative světa. V česko-slovenské oblasti pravděpodobně není žádný premium creative server a i warez by se daly počítat na prstech jedné ruky.
    Veřejný svět by ale vyžadoval velké množství práce moderátorů (grief je v creative mnohem snadnější), takže bychom se pravděpodobně raději přiklonili k možnosti světa pro ověřené, kde by bylo možné stavět jen po schválení (a vyžadoval by předešlou ukázku umu stavitele v survivalu). Ostatní návštěvníci by neměli povolené úpravy, mohli by si svět jen prohlížet.
    Primárně by měl být tedy určený pro velké projekty lidí, kteří na ně v survivalu nemají čas nebo chuť. Představte si FyreUK nebo WesterosCraft.

Jsou tu věci, které jsou otevřené diskuzi:
    • Stavby jen po schválení na fóru, nebo veřejný pro všechny? Viz výše.
    • Úplně oddělený od Majnu? Aby se nedělila komunita, možná by bylo dobré řešit tento svět podobně jako Vesmír. Tedy společný chat, možnost cestování mezi světy. Mezi světy by se samozřejmě nic nepřenášelo (to není problém zařídit).
    • Generátor? Originální generátor má své kouzlo, některé typy krajin v něm však chybí - například horská údolí nebo reálné hory. Možná by bylo dobré využít některý uživatelský generátor.
    • WorldEdit? Megaprojekty často vyžadují masivní úpravy terénu nebo kopírování hotových věcí - když už bude speciální generátor a creative, WE by jen usnadnil práci a umožnil soustředit se na samotné stavění (což je celá pointa creativu).

Vím, že na serveru jsou lidé, kteří by tuto možnost ocenili, sám patřím mezi ně (a nezkoušejte mě obvinit z lenosti, v survivalu jsem postavil větší projekty, než spousta z vás). :) A rozhodně se survivalem nehodlám skončit. Survival má své kouzlo, ale v některých případech je shromažďování surovin spíš rutina a ztráta času, který by se mohl věnovat stavění, a mnoho potěšení z něj neplyne.

Než mě zahrnete facepalmy a nesouhlasím, mějte prosím na paměti, že hraní na survival Majncraftu by takovýto server žádným způsobem neovlivnil. Byla by to jen možnost pro hráče, kteří by o to měli zájem. (To, že by nestavili v survival světě, je jasné, nemyslím si ale, že by nastal nějaký zásadní exodus do creative).

A v žádném případě to nepovažujte za kritiku stylu hraní na Majnu, jsem neskutečně pyšný na to, co každým dnem společně vytváříme.

• Líbí Líbí x 35
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 2
  2.  
  3. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Líbí se mi napad, leč ani pro nejsem :) WE by musel byt pro hodne overene lidi protoze s nim bez problemu zaseknes server na par (10-20 minut) ani nevis jak = oddeleni nebo cloud (ala mineZ servery a na to by vam dwi kaslal asi) vim ze v creativu se stavi pohodlne ale kdyz neco postavim v survivalu mam z toho o 500 % lepsi pocit (jasne neni to dilo z dia/gold kostek ale z pracne natezene modre/zlute vlny, ale o tom to je)

Pokud by se naslo dost spolehlivejch lidi a nebyl by to problem zaridit tak proc ne :) - dali by se tam delal testy navrhu nez je prasnekte na realnou mapu a mohla by byt real time odezva zda je to pekne nebo ne :)

• Souhlasím Souhlasím x 4
  4. Akord

Akord The Lost One

Myslenka je takova, ze by se jednal o skutecne vyberovy server pro par jedincu, kde by se stavely projekty, ktere v survivalu uskutecnitelne nejsou (battlestar je jen jedna, a ti by meli pristup k we atp. Normalni lidi by samozrejme mohli jen letat a koukat kolem.

Zatim se predpoklada, ze by se to integrovalo jako vesmir, aby byl spolecny chat a server, v pripade problemu nebo ohlasu by to slo udelat jako uplne oddeleny server.

Co se tyce pocitu - ja si stojim za tim, ze v survivalu se stavi pro slavu, v crea pro radost :)

• Líbí Líbí x 1
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  5. Vergis

Vergis Celebrita

Pocit může mít každý, jaký chce - já stavím vždycky pro radost. :)
    Jak jsem psal - nijak neubírám zásluhy stavitelům megaprojektů v survivalu, ale v některých případech to je prostě dřina navíc, kterou bych raději věnoval samotnému stavění (často tím sháněním surovin stráví člověk i víc času než stavbou). Ze stříhání ovcí ve velkém moc radosti nemám (i když ten pocit je pak po dokončení projektu opravdu úžasný).

• Souhlasím Souhlasím x 2
  6. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Prave ono ziskavani surovin te zpozduje a dava ti cas (ac ho nemusis potrebovat) k rozmysleni dalsich kroku, peclivemu naplanovani a to cele bez zbrzdeni stavby - suroviny budes potrebovat drive ci pozdeji ;) Vim, ze nektere to nebavi, a nemam s tim problem - tohle je proste muj osobni nazor. Posledni muj pruzkum zjistil, ze hrac radeji rozvijel velikost stavby nez jeji materialni slozeni - stavba byla tvarove paradni ale material byl nevalne hodnoty, lehko dostupny (ano, rec je o cobble a prosim zucastnene aby se zbytecne nemedializovali pokud nechteji) - po prepracovani stavba vypadala mnohem lepe, lec to bylo defakto z donuceni :( Tezbu ac z ni nemam radost beru jako nutnou soucast stavby. Navrh v creativu kde si muzu ozkouset co chci - ano to se mi vice nez libi - stavba mega projektu s WE i bez nej - proc? pracne to zustava pomerne (u symetrickych veci se to zpolovicni) stejne slozite - ovsem alespon me to neprinasi poteseni - s WE a nekonecnem surovin to drive ci pozdeji zvladne postavit kazdy, ovsem kdyz postavim to same v creativu, da to praci, je to drina, ano obcas me to stve a mam tezeni dost, ale vysledek stoji za to - z toho mam tu nejvetsi radost a poteseni ;)

No necham filozofovani - pokud to ma pro ostatni vyznam jsem pro :) pro mne je vyznam takove sveta jen a jen v navrhu ci testovani :)

7. Yubeh

Yubeh VIP

Myslim ze je to dobry napad a isiel by som do toho, za predpokladu, ze to naozaj bude elitny creative pre schopnych stavitelov.
    Uz som dlhsie zvazoval, ci neskusit podat prihlasku na nejaky z lepsich anglofonnych creative serverov, no ak by vzniklo nieco podobne u nas, bolo by to vyborne. Nevidim tu konflikt so survivalom - podla mna by sa to dobre doplnalo a spravilo by to aj vybornu reklamu majncraftu.

Vanilla survival je skvely, bez neho by som uz davno minecraft nehral a urcite ho neplanujem opustit. No do dalsieho projektu na pol roka by som uz asi nesiel. Je to sice skvely pocit dokoncit neco epic v survivale, no zaroven si uvedomujem, ze v creative by som postavil 3x tolko v lepsej kvalite + nebude tu ten "impeding doom" pocit z nevyhnutneho wipu, ktory mi moju pracu premeni na historiu.

- Hlavny predpoklad musi byt velmi vysoky kvalitativny standard a prisna selekcia (okrem nevyhnutnej spolahlivosti samozrejme), na urovni benatok (podla mna top projekt na majncrafte co sa tyka skillu), summer town, shardizard a podobne...
    - generator: Urcite treba vymysliet nieco lepsie, na defaulte mi napr. vadia velmi male biomy, nevhodne na velke projekty. Nie je nahoda, ze najvacsie projekty vznikaju na vode, vo vesmire, atd...

- WE: Na voxelboxe maju pre top stavitelov svoj vlastny nastroj (voxelsniper), ktory nie je taky nebezpecny ako WE. Ale neviem, ako narocne by bolo nieco take zakomponovat aj tu...

8. Swoop

Swoop Registered

Pokud by šlo o server oddělený od Majnu - a tím myslím především s nezávislým financováním - no problem. V opačném případě mi to přijde nefér vůči těm, kdo přispěli na chod survival serveru (protože jsou aktivní právě tam) a o creative zájem nemají.

Jinak samozřejmě na kolosální projekty je to nejspíš opravdu jednodušší a příjemnější. I když sám to teda samozřejmě neposoudím, nemám s tím zkušenost, tak dobrý stavitel nejsem.

Za sebe, prostého hráče survivalu tedy ANO, pokud bude financování zvlášť. Jinak je to podle mě parazitování na ostatních.

• Nesouhlasím Nesouhlasím x 8
  9. Huee

Huee Registered

To co popisuješ se už ale teď děje, viz Technicraft a Forge - a nikdo si nestěžuje na nějaké parazitování...

• Souhlasím Souhlasím x 6
    • Informativní Informativní x 1
  10. tominosik

tominosik Moderátor

Rozumíme si dobře, že to bude creative s neomezeným inventářem? Všechny bloky? Prostě jako v singlu? Proč by se tam mělo griefovat?

• Souhlasím Souhlasím x 1
  11. molitan

molitan Registered

To je to samé, jako by ses zeptal, proč by měla být na světě většina blbců. ;)

• Zábavné Zábavné x 3
  12. tominosik

tominosik Moderátor

Ne jako to fakt chci vysvětlit: Na něčí stavbě jsou dia. Já mám ty dia taky. Dokonce nekonečno. Tak je ukradnu, ať mám nekonečno + 3.

• Zábavné Zábavné x 5
  13. LameCz

LameCz Příšerka

tominosik: spíše bych to viděl, že jsou lidi, kteří něco rozbijou a nemusí to být mermomoci za účelem něco získat.

Nabízí se srovnání - auto obtažené klíčem (pomíjím fakt pomsty, ale i tak), převrácené, vysypané odpadkové koše na ulicích...člověk tím nic nezíská (fyzicky), přesto se to děje. Takže na toto bych nespoléhal.

14. tominosik

tominosik Moderátor

Grief za účelem nedovoleného sebeobohacení chápu, ale tohle... To bych si fakt za tím člověkem byl ochoten dojet a pověsit ho za koule do průvanu. A pak zabanovat a pomluvit všude možně na MC komunitě.

• Zábavné Zábavné x 3
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  15. Lohakar

Lohakar MonsterFotr

Tominošíku, takoví lidi prostě jsou. Stačí se někdy v létě projít po písečné pláži. Jedni stavějí a jiní bourají. A bourají prostě proto, že mají zmrvený nějaký gen, a proto jim to bourání zvyšuje hladinu endorfínu. O obohacování vůbec nejde. To je prostě diagnóza.

Nápad se mi líbí, sám na to ale nemám.

• Souhlasím Souhlasím x 5
    • Líbí Líbí x 1
    • Zábavné Zábavné x 1
  16. bigfootcz

bigfootcz Registered

Pokud na něco takového dojde a podaří se mi tam dostat... tak asi good bye survival. Trpím stejným syndromem jako Vergis, mám plné zuby hodin dolování, shánění materiálů a následné smrti v lávě, do které mě strčí skeleton (a všechno shoří v lávě se mnou :D )

Pro mě je už Minecraft něco jako virtuální lego, prostě chci k tomu sednout a tvořit bez omezení.

• Zábavné Zábavné x 2
    • Líbí Líbí x 1
  17. Toonu

Toonu Registered

Pokud se tento plán zrealizuje taky se k němu přikláním (také bych si rád stavěl například Versailles nebo Eifelovu věž bez omezení) a v survivalu bych jen 2 týdny sháněl vlnu na jednu nohu věže.... proto jak jsem již napsal výše bych tento návrh uvítal.

• Líbí Líbí x 1
  18. Vergis

Vergis Celebrita

tominosik: A nejde jen o velké griefy, v creative je strašně snadné omylem sem tam ukopnout kostku - to se ostatně děje i v survivalu. A pak si toho ten člověk buď nevšimne, nebo je líny to opravovat. Tohle je ověřené na jiných serverech, grief protection je v creativu nutnost.

Co ten generátor? Máte někdo nějaké návrhy?

A k WE: Jo, je to hodně nebezpečný nástroj, který je schopný zavařit server. Možná by bylo vhodné používat ho jen na požádání. VoxelSniper je výborná věc na úpravy terénu, nemám s ním ale zkušenosti. Určitě by stál za zvážení.

A ty příspěvky - Minecraft neumí dobře využívat více jader, takže každý svět v podstatě jede na jednom. A nový svět by výkon nějak zásadně ovlivnit neměl, server ještě nějakou kapacitu má (opravte mě, tomuhle moc nerozumím). :) Momentálně na něm jede Majn, vesmír, Technicraft a Technicraft Forge a celkem bez problémů.

• Líbí Líbí x 1
  19. Swoop

Swoop Registered

To jsem nevěděl, díky za info. Nicméně na mém názoru to nic nemění. Myslím si, že férovější přístup by byl rozdělit financování jednotlivých serverů. Ale to není můj problém a nemám do toho co mluvit. Vzhledem k tomu tedy za mě NE.

• Nesouhlasím Nesouhlasím x 4
  20. Vergis

Vergis Celebrita

Jelikož nás svět navíc nic nestojí, nevidím důvod, proč tohle řešit. :)
    Server jede v podstatě stejně jako s jedním jediným světem, akorát naláká ještě víc lidí, kteří by potenciálně přispěli.

• Souhlasím Souhlasím x 3
  21. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Mě se to jako nápad líbí. Jsem tedy zásadně proti WE, protože vím, co to umí. Je tam tedy pár celkem neškodných nástrojů (sázení stromů například), a dá se omezit i maximum bloků které může někdo změnit, ale to by nefungovalo, protože i úpravou pár bloků jde nadělat pořádná neplecha a přitom je WE vhodné právě přeevším na masové úpravy. Na požádání klidně, možná bych pak byl zas víc aktivní :)

tominosik: nejhorší griefy se dějí pomocí nástrojů, které za tebe ničí všechno v okolí. A lidé co je používají to nedělají kvůli tomu, aby hromadně nakopali stone, wood a vlnu z velkých staveb ;)

Swoop: šlo by o projekt Majncraftu, peníze se, chápu-li to dobře, posílají na chod serveru-stroje a ne pouze na server-survival. Podle tvé logiky bychom neměli ani vesmír, ani technicraft. A žádné problémy ve hře naznačující přetížení jsem nepozoroval. Navíc creative světy jsou méně náročné - obvykle mají vypnutá zvířata a potvory.

• Líbí Líbí x 1

Sdílej tuto stránku