1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

CraftVille

Vlákno v 'Schválené' založil Faryk 08. května 2014.

1. Faryk

Faryk Registered

CraftVille

Seznam Obyvatel:
    Faryk01, xXDuno2000ManXx, Toonu4, Thewest123, Derble, MoMo_SvK

Seznam budov:
    Radnice, Farykův Dům, Thewestův Dům, Derblův dům, Toonův a MoMův Letní Zámeček, Stáje

Přibližná plocha vesnice:
    Místo Vesnice

Dobrý den,
    chtěl bych založit vesnici nazývanou "CraftVille" - snad to jméno je volné, pokud ne, vymyslím nové.
    Mám už sehnané i nějaké obyvatele - 4. - Faryk01(Starosta), Thewest123, xXDuno2000ManXx, Derble.
    V pravidlech pro založení vesnice je napsáno, že nová vesnice musí být min. 300blocků od jiného projektu/vesnice, není to 300blocků od vesnice Žamberk, jsem domluvený se Starostou Žamberka že mužu mít vesnici blíž než 300blocků. (Pokud bude potřeba, pošlu důkaz)
    Zde je rozsah vesnice:

Tabuli s informacemi ve vesnici máme(také podle pravidel pro založení vesnice)

Vesnice je ve výstavbě.
    (Ještě plánujeme postavit Radnici, Náměstí, atd..)

Nevím co sem mám ještě napsat.. :)

Děkuji,
    Faryk01 :)[DOUBLEPOST=1399572430,1399572108][/DOUBLEPOST]Souřadnice:
    x: -8743
    z: -5022

Poslední úprava: 03. července 2014
    • Líbí Líbí x 5
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  2.  
  3. Kusadlo

Kusadlo Ten kousavej

Návrh vypadá hezky, ale Mineville tu už máme. Jestli můžu radit, zkuste nějaký nápaditý český název, takhle to moc dobře nezní ;) Ještě sem hodím odkaz na dynmapu .

// @Petrsup2 Heheh :D Na to musím říct jen ↓

Poslední úprava: 08. května 2014
    • Zábavné Zábavné x 1
  4. Petrsup

Petrsup Orel

Nejsem mód, ale stejně bych chtěl něco říci:
    Tahle vesnice nejspíš nebude nějaký extra vynález, ale když se sejde šesti členná parta hráčů, kteří spolu chtějí hrát, tak proč ne. šest lidí je kvalitní počet, za předpokladu, že bude vesnice aktivní.
    Ovšem ve vašem návrhu chybí informace typu, jakou architekturu/styl/přístup budete aplikovat. Což je něco, co bych doporučoval předem vymyslet a vyjádřit. Vypadá to lépe, když mají doby nějaké ty znaky, nebo použité materiály, společné.
    Pokud mohu doporučit, začněte do budoucna stavět tak, aby se město mohlo volně rozrůstat a zároveň bylo přehledné a hezké.
    Jo a místo souřadnic by bylo vhodné dát přímo odkaz na dynmapu. (popřípadě: dělá se to tak, že zaklikneš tu ikonku řetězu v levém dolním rohu a zkopíruješ odkaz). Je to mnohem praktičtější než napsat souřadnice ;)
    Hodně štěstí!

// Tak si dynmapou mě Coos předběhl :D

• Líbí Líbí x 1
  5. Faryk

Faryk Registered

Přemýšlím o jiném názvu, ale nic mě nenapadá :/[DOUBLEPOST=1399576492,1399576312][/DOUBLEPOST]Přemýšlím nad názvem DogCity :D[DOUBLEPOST=1399576862][/DOUBLEPOST]A taky mě napadá CraftVille :D

• Souhlasím Souhlasím x 1
  6. Amunak

Amunak Worldedit Trollmasta

Pokud vás skutečně bude tolik, jedině dobře. Ale jak už psal @Petrsup2 - jaký to bude mít styl? Zatím tam vidím jen dřevo a cobble; doufám, že to plánujete mít trochu nápaditější. Taky z úvodního příspěvku není úplně zřejmé, zda tedy ty budeš považován za starostu.

7. Faryk

Faryk Registered

Ano, plánuji být Starosta. :)[DOUBLEPOST=1399577872,1399577520][/DOUBLEPOST]Styl plánujeme: dřevěné domky, tenká skla, u skel trochu vlny a střechy buď cobble nebo brick(schody)

• Líbí Líbí x 1
  8. Petrsup

Petrsup Orel

@Amunak - Jak už psal coosadello? :D Ohledně stylu jsem to byl já!

A aby to nebyl takový Offtopic:
    Co se týká názvu, "CraftVille" je mnohem lepší než "DogCity", ale pokud chceš být originálí, najdi si nějaký netradiční název. Na světě je spousta měst s legračními jmény, což jim pomáhá vyniknout. Příkladem by mohlo být staré známé město "U Šílené veverky" :D

9. Amunak

No jo no, promiň coosadello. :p

A s tímhle máš taky pravdu. Já bych ještě dodal, že kdybyste si určili nějaký skutečný styl, třeba by se podle toho pak mohl odvíjet i název. Viz: Bylinkov, Jezeří, Kráter, Mineperial City, Pískovna, Poruba, Paradajs, Stromová Osada, Winterhold, ...

Jména se dávají podle toho, čím je to místo typické. Takže třeba polohou (u jezera, ve sněžném biomu) nebo stylem (středověké, moderní, ...) , nebo tak něčím. Fakt, že nedokážete vymyslet pěkný název, mi tak nějak indikujete, že ani pořádně nevíte, co s tím vlastně do budoucna chcete dělat.

Chtít „jen tak stavět“ není principielně špatné, ale ze zkušenosti taky víme, že když něco nemá koncept, obvykle to autory brzy přestane bavit a zůstane z toho ošklivá vesnice duchů.

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1
  10. Faryk

Faryk Registered

Nevím no.. Moc mě nenapadá jak to pojmenovat aby to k tomu bylo typické :/

11. Plenca

Plenca Registered

Jak píší hore, ten styl je docela podstatný, celé to pak vypadá mnohonásobně lépe. Musíte pochopit opatrnost modů, jelikož tu jsou i negativní zkušenosti s městy, které neměly předem pořádně danou koncepci. Asi tím nejmladším byl v nedávné době Chmelný Ůjezd, to byl dosti odstrašující stav toho, jak se může město vymknout kontrole. Vymyslete jméno a dejte si nějaké cíle. Jakým stylem budete stavět, jaký druh vesnice byste si představovali (město nebo jen vesnickou zástavbu), jak bude město ladit s okolím, atd.
    Já jsem takový realistický "fanatik". :D Mám rád napodobování skutečných společenstev a zástavby z reálného světa. Máte kolem sebe hodně luční zeleně, já osobně bych se toho terénu nebál využít pro nějakou vesnickou architekturu. Náves, kostelíček, uprostřed rybníček, okolo cestička a po obvodu statky a vesnická stavení, vně vesnice nějaká ta pole, větrný mlýn, ... . Vůbec by to nemuselo vypadat zle, právě naopak. Každopádně je to váš projekt a vy sami si musíte uvědomit co si přejete postavit a jak to má vypadat. Můj názor je ten, že splácanic je tu na serveru dost, ale vesnic/měst co zcela adekvátně využijí svůj terén a polohu k znázornění něčeho reálného je tu žalostně málo.
    Berte to celé jako takové malé doporučení, každopádně zvolte cestu takovou, která je pro vás nejlepší. ;)

• Souhlasím Souhlasím x 3
    • Líbí Líbí x 1
  12. Ratchet_97

Ratchet_97 Registered

Dovolil bych si vám ukázat par návrhů na kterých jsem pracoval takových 20 minut. Velmi jednoduchý a nenáročný domeček. Jsou zde použity běžně dostupné materiály, můžete udělat různé modifikace. Přidat vikýře, udělat plochou/šikmou střechu, nahradit blocky. Možností je tu hodně. Tohle je pro inspiraci.

• Líbí Líbí x 6
    • Děkuji! Děkuji! x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  13. Faryk

Faryk Registered

Nevím no..
    .. Takhle nějak jsem to plánoval já(třeba i s patry atd.):
    [​IMG][DOUBLEPOST=1399620046,1399614027][/DOUBLEPOST]Pozastavuji žádost: ještě vesnici předěláme

• Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  14. dwi

dwi God

Jestli to máte domluvené se sousedy, tak cajk. Jsem pro :)

15. Bedrych

Bedrych Klingon

Souhlas. Náležitosti už máte v pořádku, takže se dobře bavte! :D

16. _CJ_

_CJ_ while(true); ♾

Pred vlastnim stavenim baracku doporucuju probehnout se po serveru, podivat se na mestecka a vesnicky, ktere jsou zname (Benatky, nove Olympsiege, Tri Vrchy, Winterhold a Samotka a tuny dalsich :) ) Jde tam nacerpat mraky inspirace, nez si postavit obycejne planko/cobble budovy a pak je pracne prestavovat. :)

Jinak jsem pro.

Poslední úprava: 09. května 2014
    • Souhlasím Souhlasím x 6
  17. Pompeius

Pompeius Ecthelion

S ErCyberSk, který má dům hned vedle (na úvodním obrázku vlevo od modře vyznačeného území), jsi domluven? Jako neaktivní hráč se rozhodně nedá počítat, ve hře byl zhruba před měsícem.

Předevčírem jsi na ten dům vypsal modreq (10904), patrně aby ses ho zbavil, takže odhaduji, že ses hráči ErCyberSk neozval.

18. Faryk

Faryk Registered

Dřív jsem mu psal pomocí /letter, potom mi nikdy neodpověděl..[DOUBLEPOST=1399640146,1399629623][/DOUBLEPOST]Takhle vypadá první dům v naší vesnici(můj) :D

A takhle plánujeme, že bude vypadat radnice:

:)

• Líbí Líbí x 3
  19. SilveR_sk

SilveR_sk Registered

ten dom je hustý, ale tá radnica je (iba na môj vkus) príliš moderná :D

• Souhlasím Souhlasím x 4
  20. Faryk

Faryk Registered

Tak jo, dokončili jsme nějaké úpravy, žádost pokračuje dál. :)

21. Amunak

Už je to schválené.

• Zábavné Zábavné x 3

Sdílej tuto stránku