1. Nelíbí se ti reklamy? Zaregistruj se a přihlaš se na fóru!

Cloud 9

Vlákno v 'Battlestar Galactica kvadrant' založil Huee 28. února 2013.

1. Huee

Huee Registered

• Líbí Líbí x 4
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Tam padne tak 100k kusu skla :-D
  3. Huee

Huee Registered

Heh, kdyby jen 100k.. To bude tak čtyřikrát tolik :D
  4. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Takže umístění zde (pokud nemá nikdo nic proti)

A materiál je zde

• Informativní Informativní x 2
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  5. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Mně se to zdá moc blízko k Astral Queen. Co to dát tak 100 m víc do strany? IMHO čím větší lodě, tím by mezi nimi měly být větší mezery. A Cloud Nine není zrovna drobek :D
    • Souhlasím Souhlasím x 4
    • Zábavné Zábavné x 1
  6. Vergis

Vergis Celebrita

A ještě bych ty lodě pokud možno umisťoval do různých výšek, ať nejsou všechny v jedné rovině. To taky nepůsobí dobře.
    • Souhlasím Souhlasím x 3
  7. Huee

Huee Registered

Nemám problém to přesunout, jak jsem řekl, je to všecko na vedoucích vesmíru (takže Nepster&spol.) - se stavou jsem stejně ještě nezačal, čekám na schematic, jenom jsem si tam začal stavět ovcofarmu.

EDIT: s Nepsterem jsme dohodnuli přesun, schematic mám, stavba začne jakmile mi dorazí další RAM (4 GiB bohužel nestačí...)[DOUBLEPOST=1364577679,1362411532][/DOUBLEPOST]Po dohodě jsme posunuli C9 dále na západ od Astral Queen a víc ke "dnu" vesmíru. Zázemí je připravené a načrtnul jsem podle schematiců velikost. Stavět začnu, jakmile bude čas.

EDIT: Každej ví že na hodnocení víceméně kašlu, ale dávat necropost na rok a půl starej post, to už trochu přeháníte ne?
    Poslední úprava: 03. října 2014
    • Oživování mrtvého vlákna Oživování mrtvého vlákna x 2
    • Líbí Líbí x 1
  8. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

@Huee 19 měsíců uběhlo

Poslední úprava: 02. října 2014
    • Zábavné Zábavné x 14
    • Souhlasím Souhlasím x 2
  9. Huee

Huee Registered

A přijde ti snad, že jsem nezačal stavět? :p Moc dobře víš v jakým stavu projekt je, a jak je to s mým hraním na Majnu, tak nevím proč máš pořád potřebu do tohohle kecat...
    • Zábavné Zábavné x 3
  10. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Nechceš tu práci nějak rozdělit ? Jako na víc lidí , jednomu dáš třeba motory, další má trup, předek, a někdo kopuli atd...

@MrNOIP se chce zapojit // jak nesouhlasíš :D yggdrasil už ukonči rovnou, projekt na hodně dlouho, ale mapa tu tak dlouho nebude
    Poslední úprava: 03. října 2014
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 2
  11. utheraptor

utheraptor Midnight Wanderer

Sice máš asi pravdu, ale ukončovat ho nebudeme, není pro to důvod. Můžeme stavební síť na této mapě využít k nabrání zkušeností pro obnovení projektu na mapě nové.
    • Informativní Informativní x 1
  12. Nojp

Nojp Moderátor

Po třiadvaceti měsících od hueho původního postu v tomto threadu se práce na Cloud 9 opět začaly hýbat a aby hráči nevyskytující se ve hře či pravidelně nesledující dynmapu nebyli ochuzení o pokrok, přináším ho sem.

Na lodi jsem začal znovu pracovat společně s @RoyalDonut a za přibližně dva týdny se nám ze stavu předešlého povedlo pokročit na téměř dostavěné motory a narýsovaný zbytek lodě včetně samotné kopule.

Za nějakou dobu přijde čas i na stavbu samotné kopule a zde je dilema, se kterým se potýkáme: jaké sklo použít na stavbu kopule? Na výběr jsou možnosti sklo čisté, černé, šedé a světle šedé, přičemž co se týče dostupnosti barviv, nejjednodušší sehnat by bylo barvivo světle šedé, což je tedy dosavadní favorit.

Aby v této lodi ale mělo svým způsobem prsty víc lidí, o barvě skla se bude hlasovat několik týdnů na tomto odkazu. Nebojte se dát svůj hlas, jedná se o anonymní anketu.

Díky za pozornost, Nojp
    • Líbí Líbí x 5
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Děkuji! Děkuji! x 1
  13. Zefram_Cochrane

Zefram_Cochrane VIP

Já hlasuju za bílé :D
    • Zábavné Zábavné x 1
    • Kreativní příspěvek Kreativní příspěvek x 1
  14. Nojp

Nojp Moderátor

Další možností pak je sklo třeba bílé s vrstvou packed ice zevnitř, protože na většině dostupných zdrojů je kopule neprůhledná. Těch 170 dvojbeden ledu ovšem hradí Funnel.
    • Zábavné Zábavné x 2
  15. Vergis

Vergis Celebrita

Je neprůhledná, protože tam zevnitř běží holografická projekce oblohy, ne? Nechcete tam udělat nebe a mraky? :D
    • Nesouhlasím Nesouhlasím x 1
  16. NepsterCZ

NepsterCZ Moderátor

Pořád jsou ale vidět obrysy :D
  17. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Ja jsem pro skleneny strop , skrz to sklo tam jde svetlo aspon nejaky, ikdyz je tam noc :) kdyz bude strop nepruhledny tak tam bude hrozna tma, bude se to hrozne osvetlovat.
    • Souhlasím Souhlasím x 6
  18. Nojp

Nojp Moderátor

lolnope

Čas na další update! Na spodní části kopule Cloud 9 se pracovalo poslední dva týdny několik hodin téměř každý den, a právě proto můžu dnes s klidnou duší prohlásit, že je hotovo.

Na tomto screenu dynmapy můžete kromě přesnutého skladu a Nojpstroje vidět také část kopule, které chybí jen dvě plochy ve středu, které navazují na trysky pod kopulí samotnou a které zatím nejsou postaveny. Celkem tato část lodě obsahuje k dnešnímu dni 271 041 bloků vlny, což je v přepočtu asi 78.5 dvojbedny vlny.

Chtěl bych zde poděkovat několika lidem, a to sice @Illighair, @rikuhahl a @ExioN za jejich pomocnou ruku při stavbě každý z nich toho položil tak pětkrát víc, než já, ale psst, ale především @Petrsup a @foo_M za jejich štědré příspěvky, které mi nesmírně pomohly (a ještě pomohou) ve stavbě této lodi.

Nechtěl jsem děkovat @RoyalDonut, protože nepracuje (důkaz), ale nezbývá mi nic jiného on by si to stejně vybrečel. Díky!

Co se týče ankety, zatím vede světle šedé sklo, což (pokud se samozřejmě něco zásadně nezmění) pravděpodobně bude cesta, kterou se vydáme a tedy materiál, ze kterého kopuli postavíme. Bílé by bylo jednodušší sehnat (už teď mi bedny přetékají kostmi), ale šedé bude nakonec vypadat lépe.

Skla samotného (tedy písku, paliva na vypálení je dostatek) máme zatím asi 2/5 přesně 1/2 množství, které bude ve finále potřeba, takže veškeré dary písku přijímáme a dokonce jsem ochoten za ně něco málo zaplatit na aukci zbyl už jen Larson a to je vydírání, ceny strašné! A vlnou taky nepohrdneme, přece jen zbývá k postavení ještě celá "nekopulovitá" část lodě.

A nakonec se můžete pokochat dvěma screeny zachycenými za posledních pár dní, nazvaných Efektivní přeprava písku z aukce a Závěrečná selfie :troll:

2015-02-13_16.03.46.png 2015-02-14_19.41.15.png

Díky za pozornost!

Nojp
    Poslední úprava: 15. února 2015
    • Líbí Líbí x 4
    • Zábavné Zábavné x 4
  19. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

po 3/4 roce to zas rozjedem

Stavba skleněné části kopule/kupole den 1.

položeny 4 dvojbedny skla

Poslední úprava: 20. prosince 2015
    • Líbí Líbí x 7
  20. RoyalDonut

RoyalDonut Moderátor

Stavba den 3.

položeno celkem 11 dvojbeden skla

• Líbí Líbí x 6

Sdílej tuto stránku